Historie

 

    Davle je oblíbeným letoviskem na soutoku Vltavy a Sázavy nedaleko Prahy.

    Historie je spojena s klášterem Sv. Jana Křtitele založeného v roce 999 na Ostrově u Davle. Dnes zde najdete pouze zbytky zdiva. Za zmínku stojí ocelový most z roku 1900 (natáčel se zde známý film Most u Remagenu) a Mariánská kaple z roku 1898. Davle je také startovním nebo cílovým místem Posázavské cyklostezky. Výlet parníkem na Slapy a nebo po železnici zvané "Posázavský pacifik" bude jistě hezkým zážitkem.

 

    Pro Ostrov byl kdysi postaven PIVOVAR - DAVLE, který byl mnohokrát přestavován.

    Dnes, stejně jako před sto lety, tady najdete nově zrekonstruovaný Hotel V Pivovaře. Objekt známý jako Pivovar nebo také  restaurace V Pivovaře či hotel Pivovar při hlavní silnici směrem na Slapy.

 

    Na místě dnešní restaurace stával kdysi skutečně pivovar, který zásoboval svými produkty hostince v nedalekém okolí. Tento  pivovar byl zřízen opatem kláštera Emiliánem Koterským roku 1714. Roku 1890 došlo k jeho zrušení a přeměnění na Hraběcí hostinec, v němž se roku 1896 konala ustavující schůze spolku Vltavan.

 

    V budově se později nacházel první poštovní úřad a první četnická stanice. Od roku 1918 byl starý sál využíván Sokolem při cvičení, od roku 1928 zde byl umístěn sokolský biograf. Po roce 1945 přešlo kino pod správu národního výboru.

 

    Místo bývalého pivovaru je spjato i s působením ochotnického divadla. To má své počátky před první světovou válkou, kdy herci hráli ještě ve starém pivovaře a jeviště stavěli z pivovarských sudů. Po výstavbě nového hotelu již mohli využívat jeviště stálé.

 

    Přestavba objektu na hotelovou restauraci byla provedena roku 1935. Po roce 1945 je hotel Pivovar znárodněn. V dnešní době v Davli  pořád ochotnické divadlo působí, kino bylo provozováno do počátku 90. let.

Hotel - Restaurant V Pivovaře je rekonstruován novým majitelem.

Fotogalerie: Historie

Kontakt

Hotel V Pivovaře Davle

borovickav@volny.cz

Davle, K Pivovaru 1, 252 06 Praha západ

257 771 211
602 148 880
602 878 672

Vyhledávání

© 2017 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode